Kancelaria prawna z biurami w Gdańsku, Gdyni i Warszawie

25
Sty
Posted by Filip Kozik

Sąd upadłościowy oddalił wniosek o upadłość firmy, zastanawiasz się co dalej z tym fantem począć? Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, jesteś wspólnikiem spółki osobowej, czy pełnisz funkcję w zarządzie spółki kapitałowej - przepisy z zakresu prawa upadłościowego wymagają od Ciebie tego samego. Działania! Jeśli przedsiębiorstwo popada w stan niewypłacalności. 

Read More
25
Wrz

Upadłość konsumencka Warszawa - trzon naszego zespołu stanowią doradca restrukturyzacyjny (syndyk) Filip Kozik oraz adwokat Justyna Nowak-Trojanowska, którzy wspierani przez grono współpracowników zapewniają kompleksową pomoc prawną mieszkańcom Warszawy pod kątem upadłości reprezentując dłużników przed właściwym sądem rejonowym.

Read More
21
Sie

Ile kosztuje upadłość konsumencka? Zasadniczo, to osoba zainteresowana ogłoszeniem upadłości konsumenckiej powinna liczyć się z kosztami administracyjnymi - opłatą sądową oraz skarbową w przypadku udzielenia pełnomocnictwa, a także ewentualnymi kosztami obsługi prawnej. Szerzej na temat kosztów związanych z upadłością poniżej!

Read More
05
Kwi

Komornik, czy upadłość? Pytanie, które zadaje sobie wiele osób zmagających się z problemem zadłużenia. Wychodząc zatem na przeciw Państwa oczekiwaniom, odpowiadamy na pytanie: co lepsze, komornik czy upadłość!

Read More
26
Mar

Jakie są minusy, a także plusy upadłości konsumenckiej? Nie będzie pomyłką, jeśli założymy że nic co dobre nie dzieje się bez kosztów ubocznych. Podobnie jest z zaletami i wadami upadłości konsumenckiej. Są zarówno jedne, jak i drugie. Należy jednak rozważyć w jakich plusy upadłości konsumenckiej przeważają nad jej minusami. Zanim o tych przyjemnych sprawach przyjrzyjmy się tym, które mieszczą się w kategorii wad. 

Read More
18
Paź

Upadłość osoby fizycznej uległa pewnym modyfikacjom po zmianach w prawie upadłościowym z dnia 24 marca 2021 r. Popularna upadłość konsumencka już od dłuższego czasu stanowi podstawowe narzędzie dla wielu dłużników, którzy nie radzą sobie z piętrzącym się zadłużeniem. Jak krok po kroku przebiega upadłość osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej? Kompendium informacji w poniższym artykule! 

Read More