Kancelaria prawna z biurami w Gdańsku, Gdyni i WarszawieDoradca restrukturyzacyjny Gdańsk | Warszawa | Gdynia

Doradca restrukturyzacyjny w Gdańsku, Warszawie i Gdyni - zespół Kancelarii prawnej KL Law Polska stanowią adwokaci, radcowie prawni, a także osoby posiadające licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Kim jest, jakie posiada kompetencje oraz jakiego rodzaju usługi świadczy osoba posiadająca stosowną licencję? Zawód doradcy restrukturyzacyjnego został wprowadzony z początkiem 2016 roku z uwagi na rosnące zapotrzebowanie osób posiadających odpowiednie przygotowanie merytoryczne do prowadzenia spraw z zakresu prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Licencjonowani doradcy posiadają wiedzę z dziedziny m.in. prawa, ekonomii, czy zarządzania, a kompetencje te są potwierdzane egzaminem przeprowadzanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W czym może Ci pomóc doradca restrukturyzacyjny?

Zakres oferowanych usług przez licencjonowanego doradcę restrukturyzacyjnego skupia się głównie na zagadnieniach związanych z prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Zatem, nasi klienci mogą liczyć na pomoc polegającą w szczególności na:

  • udzielaniu porad i opinii dotyczących prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego, odpowiedzialności cywilnej i karnej członków zarządu dłużnika w przypadku braku wniosku o ogłoszenie upadłości, a także działania na szkodę wierzyciela;
  • doradztwie na rzecz konsumentów w kontekście ewentualnej upadłości konsumenckiej;
  • doradztwie na rzecz zagrożonych niewypłacalnością lub już niewypłacalnych przedsiębiorstw pod kątem ewentualnych postępowań restrukturyzacyjnych, bądź postępowania upadłościowego;
  • doradztwie na rzecz podmiotów występujących w charakterze wierzycieli w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych;
  • uczestniczeniu w negocjacjach pomiędzy dłużnikiem i wierzycielem, działając na rzecz jednego lub drugiego.

Licencjonowani doradcy restrukturyzacyjni mogą występować w roli pełnomocników procesowych w sprawach restrukturyzacji i upadłości. Stosowne umocowanie przez klienta obejmuje reprezentowanie przed sądami powszechnymi. Doradca restrukturyzacyjny może występować w imieniu zarówno dłużnika, jak i wierzyciela. 

Posiadanie stosownej licencji jest potwierdzeniem określonej specjalizacji skupiającej się wokół zagadnień i rozwiązań prawnych dotyczących podmiotów zmagających się z niewypłacalnością. O ile adwokaci, czy radcowie prawni, mogą podejmować się szerokiego spektrum spraw, o tyle doradca restrukturyzacyjny swoją działalność skupia głównie na restrukturyzacji oraz upadłości. Odpowiednikiem może być doradca podatkowy zajmujący się kwestiami stricte podatkowymi.

Funkcje doradcy restrukturyzacyjnego w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych

W zakresie sprawowania funkcji w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, licencjonowani doradcy posiadają uprawnienia do występowania w charakterze:

  • syndyka w postępowaniach upadłościowych;
  • nadzorcy układu, nadzorcy sądowego i zarządcy w postępowaniach restrukturyzacyjnych;
  • tymczasowego nadzorcy sądowego i zarządcy przymusowego w postępowaniach o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego lub o ogłoszenie upadłości;
  • kuratora dłużnika w postępowaniach restrukturyzacyjnych lub upadłościowych.

Doradca restrukturyzacyjny w Gdańsku, Warszawie lub Gdyni

Kancelaria prawna KL Law Polska

W zespole prawnym Kancelarii prawnej KL Law Polska licencję doradcy restrukturyzacyjnego posiada Prezes Zarządu spółki - Filip Kozik. Posiada on kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem, a także odpowiednie przygotowanie pod kątem spraw upadłościowych, czy restrukturyzacyjnych. Z wykształcenia jest prawnikiem, lecz z zamiłowania do ekonomii, skutecznie łączy obie dziedziny świadcząc swoje usługi na rzecz klientów Kancelarii prawnej KL Law Polska. Sprawdź jak możemy Ci pomóc:

Doradca restrukturyzacyjny Filip Kozik występował w roli pełnomocnika dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych wobec dużych, jak i mniejszych podmiotów. Nadto, posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji syndyka w upadłości oraz nadzorcy układu w restrukturyzacji. Naszymi klientami są konsumenci z całej Polski w sprawach dotyczących upadłości konsumenckiej. Posiadamy również doświadczenie w prowadzeniu spraw na rzecz profesjonalnych podmiotów gospodarczych działających w branży m.in. transportowej, medycznej, budowlanej, marketingowej, przemysłowej i produkcyjnej. Wśród naszych klientów są zarówno firmy działające w skali mikro, jak i duże podmioty oferujące usługi na terenie całej Polski.

---

Jeżeli potrzebujesz pomocy doradcy restrukturyzacyjnego, to skontaktuj się z nami:

58 380 26 56 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.