Kancelaria prawna z biurami w Gdańsku, Gdyni i WarszawieMarcin Kozik

Marcin Kozik - Polski prawnik w UK, Wiceprezes Zarządu KL Law Polska, Dyrektor KL Law Ltd.

Dyrektor KL Law Ltd

Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego (2008) oraz Nottingham Trent University (2010). W chwili obecnej przygotowuje pracę doktorską z zakresu europejskiego prawa pracy.

 

Po obronie pracy magisterskiej, wyjechał do Anglii, gdzie pracował w kilku kancelariach adwokackich na terenie Manchester i Londynu, zajmując się sprawami z zakresu prawa pracy, karnego, gospodarczego, odszkodowawczego i rodzinnego. W 2009 roku, będąc jeszcze na studiach, prowadził już polski oddział w Kancelarii Malcolm McGuinness Solicitors, z siedzibą w Manchester. Nastęnie dołączył do Duncan Lewis w Londynie, gdzie zajmował się sprawami Polaków, po czym objął prowadzenie polskiego oddziału w kancelarii Caveat Solicitors, gdzie pracował do kwietnia 2014.

 

Od 2008 roku występuje przed angielskimi trybunałami pracy, co stało się jego specjalizacją. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zapewnił klientom szereg znakomitych rezultatów, zarówno na etapie postępowania polubownego, jak i wygrywając trudne posiedzenia.

 

W czerwcu 2013 otrzymał autoryzację na prowadzenie własnej kancelarii prawnej, zajmującej się reprezentacją w sprawach pracowniczych, KL Law Ltd., która obecnie rozrosła się do sześcioosobowego zespołu, skupiającego adwokatów (barristers), prawników oraz asystentów prawnych i obsługuje już klientów na terenie całej Anglii i Walii. KL Law, w zakresie pozostałych dziedzin prawa tworzy wspólne przedsięwzięcie z jedną z wiodących "Izb Adwokackich" (Barristers Chambers) w Londynie, celem zapewnienia obsługi na najwyższym poziomie.

 

Nie angażuje się zazwyczaj w prowadzenie spraw klientów na terenie Polski, skupiając się na obsłudze klientów po stronie angielskiej. Przyjmuje w biurze kancelarii w mieście Londyn.