Prawnik | Gdańsk | Gdynia | Warszawa

Marcin Kozik

Marcin Kozik - Polski prawnik w UK, Wiceprezes Zarządu KL Law Polska, Dyrektor KL Law Ltd.

Wiceprezes Zarządu | Dyrektor KL Law Ltd - Prawnik | Anglia | Londyn

Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego (2008) oraz Nottingham Trent University (2010). W chwili obecnej przygotowuje pracę doktorską z zakresu europejskiego prawa pracy.

 

Po obronie pracy magisterskiej, wyjechał do Anglii, gdzie pracował w kilku kancelariach adwokackich na terenie Manchester i Londynu, zajmując się sprawami z zakresu prawa pracy, karnego, gospodarczego, odszkodowawczego i rodzinnego. W 2009 roku, będąc jeszcze na studiach, prowadził już polski oddział w Kancelarii Malcolm McGuinness Solicitors, z siedzibą w Manchester. Nastęnie dołączył do Duncan Lewis w Londynie, gdzie zajmował się sprawami Polaków, po czym objął prowadzenie polskiego oddziału w kancelarii Caveat Solicitors, gdzie pracował do kwietnia 2014.

 

Od 2008 roku występuje przed angielskimi trybunałami pracy, co stało się jego specjalizacją. Na przestrzeni ostatnich 6 lat zapewnił klientom szereg znakomitych rezultatów, zarówno na etapie postępowania polubownego, jak i wygrywając trudne posiedzenia.

 

W czerwcu 2013 otrzymał autoryzację na prowadzenie własnej kancelarii prawnej, zajmującej się reprezentacją w sprawach pracowniczych, KL Law Ltd., która obecnie rozrosła się do sześcioosobowego zespołu, skupiającego adwokatów (barristers), prawników oraz asystentów prawnych i obsługuje już klientów na terenie całej Anglii i Walii. KL Law, w zakresie pozostałych dziedzin prawa tworzy wspólne przedsięwzięcie z jedną z wiodących "Izb Adwokackich" (Barristers Chambers) w Londynie, celem zapewnienia obsługi na najwyższym poziomie.

 

Nie angażuje się zazwyczaj w prowadzenie spraw klientów na terenie Polski, skupiając się na obsłudze klientów po stronie angielskiej. Przyjmuje w biurze kancelarii w mieście Londyn.

 

Artykuły i publikacje:

 

Wywiad udzielony dla Rzeczpospolitej

Praca w Anglii a zwalnianie pracowników

Niepełnosprawność a dyskryminacja w pracy - prawo angielskie

Wiktymizacja w angielskim prawie pracy

Niesłuszne zwolnienie - prawo angielskie