Kancelaria prawna z biurami w Gdańsku, Gdyni i WarszawieOdszkodowania - choroba zawodowa

Odszkodowania za chorobę zawodową Gdańsk, Warszawa, Gdynia

Kancelaria prawna KL Law Polska prowadzi postępowania zarówno przeciwko pracodawcom, jak i przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Odszkodowania za chorobę zawodową Prawnik, Adwokat, Radca prawny

Czym jest choroba zawodowa?

Zgodnie z art. 235(1) za chorobę zawodową uważa się chorobę, wymienioną w wykazie chorób zawodowych, jeżeli w wyniku oceny warunków pracy można stwierdzić bezspornie lub z wysokim prawdopodobieństwem, że została ona spowodowana działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia występujących w środowisku pracy albo w związku ze sposobem wykonywania pracy, zwanych "narażeniem zawodowym".

Za wykazem chorób zawodowych, który stanowi część załącznika Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 roku w sprawie chorób zawodowych, mogą się Państwo zaznajomić klikając link poniżej.

http://kodeks-pracy.org/wykaz-chorob-zawodowych

WAŻNE!

Należy zaznaczyć, iż rozpoznanie choroby zawodowej u pracownika lub byłego pracownika może nastąpić w okresie jego zatrudnienia w narażeniu zawodowym albo po zakończeniu pracy w takim narażeniu, pod warunkiem wystąpienia udokumentowanych objawów chorobowych w okresie ustalonym w wykazie chorób zawodowych.